Ви є тут

Науково-практичний семінар «АПРЕЛЬСКИЕ ТЕЗИСЫ 2019»

 

Науково-практичний семінар  «АПРЕЛЬСКИЕ ТЕЗИСЫ» з проблем ендопротезування суглобів проводиться Київським ортопедичним центром ендопротезування, хірургії та реабілітації що квітня  з 2008 року. В його проведенні  приймають участь ведучі європейські та українські хірурги в області ортопедії та травматології, цього року було зареєстровано понад 380 фахівців.   .   

 

 

Виставка  під назвою «ПЕРЕВАГИ НОВІТНЬОЇ ОРТОПЕДІЇ», що зібрала цього року 34 експоненти з одинадцяти країн світу, ознайомила відвідувачів з новими видами ендопротезів, інструментарію, медикаментів та новими технологіями.  В рамках семінару пройшло чотири сателітних симпозіумів. Вони були присвячені.

Традиційно на семінарі проводиться розіграш грантів на стажування в провідних клініках Європи. Цього року сім фахівців отримали такі подарунки по лотереї.

 

 

Лекторами цього року були фахівці з провідних клінік та інститутів ортопедії Європи:

  -  Чл-кор. НАМН України Сергій Страфун,  Президент товариства ортопедів-травматологів  України 

 -  Академік НАМН України Олександр Лоскутов 

 -  Проф. Іван Соллогуб, керівник ортопедичної клініки. Франція.

 - Проф. Алан Соте, генеральний секретар товариства ортопедів-травматологів, Франція.

  - Проф. Володимир Філіпенко,  Харківський інститут патології хребта та суглобів ім. проф.       М.І. Сітенко. Україна

- Др.  Святослав Дубінець, Член Французького товариства ортопедів. Франція.

- Др. Євгеній Кляйн, відділення ортопедичної хірургії м. Гютерсло. Німеччина.

- К. м. н. Генадій Куропаткін,  Клінічний шпиталь «Мати та дитина» Самара. Росія.

- Проф. Борис Штеньо, керівник Університетської клініки ортопедії Братислави. Словаччина. -  Проф. Пьер Джорджіо Вазіна, Клініка «Вілалба», Болонья. Італія.

- Проф Крістоф Йостен, Центр Хребта, Лейпциг. Німеччина.

-Проф. Евальд Герінг, Головний шпиталь Й. Веслінга, Мінден. Німеччина.

- Проф. Тарас Куляба, Відділ патології коінного суглоба, РНІІТО ім. Р.Р. Вредена, Санкт-  Петербург. Росія.

 -  К.м.н.  Олександр Косяков, керівник Київського центру єндопротезування. Україна.

           

 

 

Спочатку присутні вшанували пам’ять засновника клініки, Академіка Костянтина Сергійовича Тернового, якому 16 квітня виповнилось би 95 років та проглянули фільм присвячений його науковій та практичній діяльності. Був відмічений значний внесок  ювіляра  в становленні та розвиток ендопротезування в Україні.

Почесні знаки Київського центру ендопротезування, за значний внесок в розвиток семінару «Апрельские тезисы», були вручені Борису Штеньо та Тарасу Кулябі. Доктор Святослав Дубінець за вагомий внесок в розвиток співдружності французьких та українських фахівців був нагороджений Почесною грамотою товариства ортопедів-травматологів України.  

 

Першу лекцію, присвячену помилкам в лікуванні складних переломів плечового та ліктьового суглоба, що призводять до ендопротезування, прочитав член-корр. НАМН України,  професор Страфун. Зупинившись на типових похибках, лектор представив низку надзвичайно складних випадків, де провівши адекватне лікування можливо було уникнути та надзвичайно складного ендопротезування плеча та  ліктя. Доповідь викликала жвавий інтерес та  дискусію, що свідчить про актуальність теми.

Наступний лектор – професор Соте,. Наведені  приклади використання кісткового цементу при формуванні репаративної  мембрани на поверхні пошкодженої кістки для оптимізації остеогенезу, переконали присутніх у важливості нових підходів до вирішення складних ситуацій .

Чартерний організатор семінару, професор Соллогуб, присвятив лекцію ендопротезуванню коліна у складних випадках після остеотомій гомілки та стегна. Особливу увагу лектор присвятив типовим помилкам, що значно ускладнюють наступні операції.

 

Дуже цікавою була доповідь провідного фахівця клініки Ортофокус Штольцальпе , з Австрії, Зейтлінгера Герда.  Він досконально доповів слухачам показання, види та правила проведення остеотомій навколо колінного суглобу. На власних спостереженнях доктор довів високу ефективність методик. Зал аплодисментами підтримав пропозицію ведучого про публікацію лекції в наступному номері журналу «Альманах»

Після обговорення, та розіграшу грантів, слухачі семінару перейшли до знайомства з виставкою.

Під час перерви відбулися два сателітних симпозіумів. Представники фірм Lima Corporation, Smith&Nephew  детально познайомили бажаючих з новими розробками ревізійних ніжок.

Друга сесія, присвячена ендопротезуванню суглобів при великих дефектах кісткової тканини, викликала особливий інтерес присутніх.

 

 

Інтригу семінару склала доповідь лектора з Росії, доктора Генадія Куропаткіна, що з певних причин не зміг приїхати в Україну але блискуче виклав свій підхід до ревізійного ендопротезування кульші при великих дефектах тазової кістки по інтернету. Спілкування он-лайн та відповіді на запитання залу створили ефект присутності.

Професор Пьер Джорджіо Васіна поділився досвідом клініки «Вілалба» в Болоньї в складних ревізіях кульшового суглобу.

Керівник клініки ортопед-травматології Братиславського університету, проф. Борис Штеньо доповів про використання модульних ацетабулярних компонентів для компенсації дефектів западини.

Професор Володимир Філіпенко поділився великим досвідом кісткової та мінеральної пластики при заміщенні значних дефектів кісткової тканини при ендопротезуванні кульшового суглобу.

Академік Олександр Лоскутов прочитав фундаментальну лекцію по класифікації та лікуванню перипротезних переломів, що із збільшенням пацієнтів з ендопротезами, стає дедалі актуальнішою.

 

 

 Його підтримав колега з Німеччини, професор Кристоф Йостен, який розповів про німецькі стандарти лікування подібних переломів, а професор Герінг доповнив його доповідь численними клінічними прикладами.

Під час другої перерви тривало знайомство з виставкою та відбулося ще два сателітних симпозіумів. Один був присвячений ендопротезуванню колінного суглоба після переломів, другий ретроспективно нагадав про хибний остеосинтез переломів проксимального стегна.

Третю секцію відкрив організатор семінару. Доктор Косяков продемонстрував можливості 3D моделювання та виготовлення індивідуальних імплантів при заміщенні значних дефектів кісток. Приклади про відновлення функції кульшового суглобу при критичних дефектах тазу та стегна тазу були достатньо переконливими.

Доктор Мохеб Рафі з Чехії поділився власним досвідом лікування первинних вивихів наколінника.

На завершення попередніх лекторів підтримав їх колега з Німеччини, доктор Кляйн. Він навів достатню кількість переконливих клінічних прикладів на теми семінару.

Після жвавої фінальної дискусії, а в залі під час останньої доповіді було двісті сорок слухачів, учасники семінару та виставки перейшли до дружньої вечері, де бесіди про численні проблеми хірургії набули більш вільного формату.