Симптоми ураження колінного суглоба
Сильний біль в колінному суглобі, що обмежує вашу щоденну діяльність, включаючи ходу. Рух по сходах після тривалого сидіння значно посилюють больові відчуття.
Поступово зменшується відстань, яку можна подолати, з’являється необхідність у додатковій опорі. Поступово біль починає турбувати і в стані відпочинку в день та в ночі.
Нерідко виникає запалення, що проявляється набряком суглоба та посиленням болю. Як правило, поступового збільшується деформація суглоба – викривлення назовні або в середину.
Зменшується об’єм рухів – коліна не можна повністю зігнути та розігнути.
Поступово зменшується ефективність знеболюючих та протизапальних лікарських засобів. Збільшення їх дозування підвищує ризики ускладнень.
Санаторно-курортне лікування та фізіотерапія не приносять полегшення.
До необхідності заміни колінного суглоба призводять важкі хронічні захворювання ( остеоартроз, ревматоїдний поліартрит, дисплазія) та наслідки травм.
При ендопротезуванні колінного суглоба зношені хрящові поверхні кісток замінюються на штучні (металеві та поліетиленові). Капсула суглоба та оточуючі зв’язки залишаються неушкодженими. Для особливих ситуацій з порушенням зв’язок та розвитком нестабільності, використовуються спеціальні зв’язані конструкції ендопротезів. Необхідність їх використання визначає хірург.
Колінний ендопротез
До операції Після операції
Рекомендації
Після операції лікар - фізіотерапевт призначить Вам лікування. Лікування буде спрямоване на розширення діапазону рухливості Вашого колінного суглоба. Для відновлення здібності до згинання та сили колінного суглоба будуть виконуватися м'які рухи.
Для відновлення повного згинання та випрямлення коліна будуть виконуватися вправи і методи по розширенню діапазону Вашої рухливості. Програма вправ буде розроблятися, включаючи вправи на зміцнення, рівновагу, витривалість і функціональні здібності. Програма по зміцненню Вашого колінного суглоба задіє основні групи м'язів, включаючи сідничну і тазостегнову.
Після того як Ви зможете переміщати всю масу на ногу, для подальшої стабілізації Вашого стану, а також контролю колінного суглоба, можна вибрати кілька вправ на рівновагу. Витривалість можна розвити за допомогою стаціонарних велотренажерів, плавання на довгі дистанції. На закінчення, обрана група вправ може використовуватися для імітації повсякденних дій, таких як ходьба нагору і вниз по сходах, сидіння навпочіпки (присідання), уставання на носочки та нахили.